Akce pro tento týden.. Ke každému objednanému kolu získáte zdarma praktický doplněk na kolo, který opravdu potěší.

Jak vybrat computer na kolo?

Základní rozdělení computeru na kolo

Základní rozdělení tachometrů - nebo computerů na kolo se dá rozdělit dle nabízených funkcí, podle uchycení computeru a nebo dle přenosu signálu. 

Computery v dnešní době nabízí nepřeberné množství funkcí.Při výběru computeru je nejlepší si říct, jak budu jezdit a jaké parametry chci sledovat. Většina základních computerů již má základní funkce, které nám budou stačit. Pokud však chceme používat jeden computer na více kolech, pak již je potřeba vybírat computery, které Vám umožní zvolit v nastavení různé průměry kol.

Obecně  základní comutery měří aktuální rychlost, ujeté kilometry v různých variantách ( od denních, celkových , různá úseková měření ), časové funkce ( aktuální čas jízdy, celkový čas jízdy, hodina ), běžnou funkcí bývá u computerů střední třídy průměrná rychlost, případně měření kadence.

Modely vyšší třídy již bývají vybaveny i různými tréninkovými funkcemi jako měření tepu, spálené kalorie a pod. 

Drátový x bezdrátový computer

Další dělení computerů na kolo je dle způsobu přenosu dat. Některé computery spojují základnu a snímač drátem. Jedná se spíše o levnější computery, výhodou je 100% přenos. Nevýhodou může být pro někoho drátové vedení, kdy může například při jízdě složitým terénem v lese dojít k zachycení drátu a k jeho poškození. 

 

Naopak bezdrátové computery přenáší snímaná data bezdrátovým přenosem mezi čidlem a tachometrem. Jedná se o computery s vyšší cenou a někdy může dojít k výpadku signálu při vnějším rušení ( stává se ale minimálně )  

Obecné rady

Při montáži drátového computeru dávejte pozor na správné vedení kabeláže, kdy drát musí vést přes lanko přední brzdy, aby nedošlo k přetržení drátu při otočení řidítek. 

Bezdrátové computery je dobré vybírat tak, aby měly již kódovaný signál a nerušil  ho vedle Vás jedoucí cyklista. 

Pokud vybíráte computer se základními funkcemi volte drátový, dostanete za stejné peníze jako u bezdrátového více funkcí a jistotu přesného měření. 

Nejčastější závada bývá chybná vzdálenost mezi snímačem a magnetem, pokud Vám computer přestane fungovat, pak nejprve překontrolujte tuto vzdálenost, která by měla být cca 2-3 mm. 

U bezdrátových computerů by neměla být vzdálenost mezi snímačem a computerem větší než 80 cm. 

Při poruše u bezdrátových computerů překontrolujte jednak vzdálenost mezi magnetem a snímačem a vyměňte baterie ve snímači a computeru - většinou to pomůže. 

Tabulka pro nastavení computeru

Info linka: +420 777 915 665
0 0 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.