Sobota otevřeno od 9-12 hodin..těšíme se na návštěvu ..

Jakou zvolit velikost rámu?

Všechny zobrazené údaje jsou pouze orientační. Pokud si nejste jisti, zavolejte mi na telefon 777 915 665 nebo jsme pro vás on-line na chatu.

Silniční kola GIANT

 

Doporučená tabulka velikosti značky GIANT HT

Doporučená velikost značky Kross gravel kola

 

Jízdní kola značky Kross

Dámská kola znakčy Kross

  • XS=15"vhodné od 150 do 165cm
  • S=17"vhodné od 160 do 175cm
  • M=19"vhodné od 170cm
  • Doporučené velikosti jsou pouze orientační.

Pánská kola značky Kross

  • S17"43cm -> určeno pro výšku - 160 - 175cm
  • M19"48cm -> určeno pro výšku - 175 - 185cm
  • L21"53cm -> určeno pro výšku - 185 - 195cm
  • XL23"58cm -> určeno pro výšku -190cm a více

 

 

Dětská kola

Průměr kola v palcích Výška dítěte v centimetrech
12" < 100
14" 95  do 105
16" 100 do 115
18" 110 do 120
20" 115 do 130
24" 125 do 150

 

Kalkulačka pro zvolení velikosti rámu BASSO

zde prosím najdete tabulku pro správné zvolení velikosti rámu .Klikni zde

 

Všechny výše zobrazené údaje jsou pouze orientační. Pokud si nejste jisti, obraťte se na telefon 777 915 665. Rádi Vám poradíme

Nastavení posedu

Správný posed na kole

Správný posed a nastavení je jedním z velmi důležitých parametrů jak si jízdu na kole co nejvíce užít a přitom si například neničit záda. Správný posed vám pomůže podávat také podsatně lepší výkony na kole.

Sedlo vodorovně

Nastavení sedla má být vodorovně. Pokud budete mít například sedlo nastavené špičkou dolů, pak budou trpět ruce , záda i břišní svaly.Někteří závodníci sice sedlo montují nepatrně špičkou dolů, ale to je opravdu specifikum závodníků, kteří na kole tráví většinu svého času a je dost závislé na typu sedla.

Jak vysoko sedlo?

Nastavení výšky sedla se řídí tímto způsobem. Sednete si na kolo a jednu z klik na převodníku dáte do polohy dolů. Na pedál položíte nohu.  Noha pod kolenem  při správném nastavení nesmí být ani natažená, ani moc skrčená.  Pokud jste příliš vysoký jezdec, pak je vhodné například 29“ kolo a nebo vytáhnout sedlovku z rámu tak, aby byl posed nastaven správně. Pak je potřeba ale hlídat značku na sedlovce, která ukazuje maximální možné vysunutí sedlovky tak, aby nedošlo k poškození rámu.

Poloha chodidla na pedálu

Správná poloha nohy na pedále je taková, že musí být rovnoběžně s klikou. Pokud tomu tak nebude, pak budete třeba šlapat koleny  od sebe. Kloub palce na chodidle má být nad osou pedálu.

Nastavení řidítek

Polohu řidítek nastavíme tak, že po nasednutí na kolo položíme ruce na řidítka a natáhneme prsty rovnoběžně s rukou. Nastavení brzdových pák by mělo být tak, že se budou lehce dotýkat spodní části prstů.

Správná poloha výšky řidítek k sedlu je hodně o individuálním nastavení a lze je dobře nastavit po několika vyjížďkách tak, aby se nám na kole pohodlně jelo. Pokud budeme chtít sportovní nastavení, pak budou řidítka níž, pokud budeme chtít jízdu komfortní a turistickou, pak řidítka mohou být trochu výš. 

Něco na závěr

Závěrem lze říct, že nejlepší nastavení poznáte až v praxi. Pokud jste ale doposud měli nějaké kolo a vyhovovalo Vám jeho nastavení, pak je dobré si změřit hodnoty na starém kole a podle nich vybrat a i upravit Vaše nové kolo

Přejeme Vám mnoho šťastných a spokojených kilometrů v sedle Vašeho nového stroje.

0 0 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.